4 Metody Zarabiania Online z Google AdSense

Wielu ludzi lekceważy pomysł zarabiania w Internecie za pomocą Google AdSense i innych sieci reklamowych, ponieważ uważają, że ich przychód w porównaniu z tym, który mogą uzyskać z programu afiliacyjnego będzie bardzo niski. W Internecie można znaleźć także porady ekspertów od marketingu internetowego, którzy podkreślają, że początkujący powinni wybrać marketing afiliacyjny zamiast Google AdSense, ponieważ pojedyncza sprzedaż w marketingu afiliacyjnym wynosi około 50 dolarów lub więcej, gdy kliknięcie w reklamę zarobi dla ciebie tylko kilka dolarów lub centów. Prawda jest taka, że to tylko jedna z opinii.

To prawda, że jednostkowy dochód ze sprzedaży w programie partnerskim jest znacznie wyższy niż ten za kliknięcie w Google AdSense. Jeśli jednak porównasz to czego potrzebujesz do dokonania sprzedaży w marketingu afiliacyjnym (zwłaszcza jeśli jesteś początkujący) z tym, czego potrzebujesz by uzyskać 50 kliknięć w reklamę Google na twojej stronie to będziesz myślał zupełnie inaczej. Prawda jest taka, że każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Powodem dla którego większość ludzi nie zarabia przyzwoitych pieniędzy dzięki Google AdSense jest złe podejście.

Nie próbujemy tu udowodnić, że któreś z rozwiązań jest zdecydowanie lepsze od drugiego, ponieważ pieniądze zarobić można zarówno na marketingu afiliacyjnym jak i Google AdSense. Celem tego tekstu jest wskazanie sprawdzonych sposobów na zarobienie pieniędzy dzięki Google AdSense. Decyzja o tym, które rozwiązanie wybierzesz należy do ciebie. Na szczęście istnieje także wiele informacji na temat tego, jak zarobić pieniądze na programie partnerskim.

Zacznijmy jednak od początku.

 

Czym jest Google AdSense?

Google AdSense to rozwiązanie podziału dochodów zaproponowane przez Google, gdzie pokrywasz pewien procent kosztu kliknięcia w umieszczoną reklamę poprzez wyświetlanie kopii  tych reklam na swojej stronie lub blogu. Jeśli ktoś kliknie w reklamę Google umieszczoną na twojej stronie Google automatycznie zasili twoje konto procentem tego, co zapłacił reklamodawca za możliwość reklamowania się dzięki nim.

Jeśli zdarzyło ci się przeglądać Internet prawdopodobnie zetknąłeś się już z reklamami tego typu. To te małe reklamy wyświetlane na stronach internetowych ze słowami „…reklamy Google” umieszczonymi poniżej.

AdSense jest uważany za jeden z najszybszych i najlepszych sposobów na zarobienie pieniędzy w Internecie. Jeśli podejdziesz do tego profesjonalnie może to generować bardzo duży i zdrowy bieżący dochód. Najciekawszym aspektem Google AdSense jest to, że jest sposobem na zarobienie szybkich pieniędzy, zwłaszcza w przypadku gdy nie chcesz inwestować swoich środków. To wszystko dzięki darmowym platformom blogowym, które umożliwiają stworzenie w kilka minut czegoś co wygląda jak prawdziwa strona internetowa.

By móc rozpocząć pracę z Google AdSense musisz posiadać swoją stronę internetową. W tym poście poznasz rodzaje stron, które łatwo zarabiają pieniądze dzięki Google AdSense. Następnie utworzysz darmowe konto Adsense, po czym otrzymasz od Google kod do wklejenia na swoją stronę. Jest to kod, który automatycznie wyświetla kopie reklam Google, które są w jakiś sposób powiązane z tematem twojej strony. Takie wyjaśnienie powinno wystarczyć, jeśli jednak wciąż tego nie rozumiesz możesz wyszukać na ten temat więcej informacji.

Tak więc, jakie są sprawdzone sposoby by zarobić pieniądze z Google AdSense? Po prostu usiądź z kubkiem kawy i poczytaj.

 

4 sprawdzone sposoby na zarobienie szybkiej gotówki z Google AdSense

 

Oto 4 rodzaje stron internetowych, które gwarantują ci zarobienie szybkich pieniędzy z Google AdSense.

 

1. Katalog artykułów

Stwórz stronę-bazę artykułów i umieść na niej Google AdSense. Przykładem takiej strony może być www.ezinearticles.com. Będziesz zaskoczony jak wiele zarobisz w bardzo krótkim czasie.

Zastanów się nad tym. Tysiące webmasterów i wydawców artykułów, a także poszukiwacze, codziennie odwiedzają takie rodzaje katalogów by zrobić taką czy inną rzecz, a w tym procesie zaczynają klikać na reklamy Google, które ich zainteresują. Ezinearticles odwiedza 1 mln osób dziennie. Jeśli chociaż tylko 1 % z nich kliknie w reklamy na stronie, wiesz co to oznacza? Ok.

Tylko cicho! Nie mów ezinearticles, że zdradzamy tutaj ich sekrety. Czas na drugi rodzaj witryny, która automatycznie generuje przychód z Google AdSense.

 

2. Forum

Tak, forum to kolejny rodzaj strony internetowej, która bez żadnych kłopotów automatycznie generuje przychód z Google AdSense. Utwórz forum i umieść tam Google AdSense. Możesz zdecydować się na forum o tematyce ogólnej lub forum z tematem niszowym, jak np. Warrior Forum.

 

3. Blog

Mamy nadzieję, że wiesz, że blog to także strona bazująca na artykułach, która jest regularnie aktualizowana poprzez wstawianie świeżej treści. Jest nawet trochę podobny do katalogu artykułów, który pozwala gościom na zgłaszanie tekstów. Aby zarabiać pieniądze z Google AdSense wystarczy stworzyć bloga i go na nim umieścić. Właściwie to Google AdSense jest jedną z technik generowania przychodów przez blogerów. Nie ważne czy zdecydujesz się użyć darmowej platformy blogowej. Wystarczy, że będziesz regularnie go aktualizować i kierować na niego ruch.

 

4. Zwykłe strony

Możesz także stworzyć normalną stronę www i tam umieścić Google AdSense. Wtedy najważniejsze jest rozmieszczenie reklam w strategicznych miejscach, tak by przyciągały kliknięcia i zapewniały ruch na twojej stronie internetowej.

 

Jeśli zastosujesz się do powyższych instrukcji powinieneś rozpocząć słodką przygodę z Google AdSense. Macie już jakieś doświadczenia w zarabianiu z Google? Korzystacie już z AdSense? Czekamy na Wasze komentarze!