7 wskazówek jak śledzić i zdobyć czytelników innych blogów

Maj 6, 2012 Marketing i Reklama

Jeśli znaleźliśmy już swoją niszę w rynku i zbudowaliśmy silne relacje z czytelnikami, to pozostało już tylko osiągnięcie odpowiedniego ruchu na naszym blogu oraz zdobycie subskrybentów RSS. Co dalej? Jeżeli uważamy, że treści na naszym blogu są wystarczająco dobre, to musimy jeszcze prześledzić inne blogi i przekonać ich czytelników, że warto dołączyć do „naszej drużyny”.

Sposobów jest kilka:

Gościnne wpisy

Budowanie dobrych relacji z innymi blogerami to dobry sposób, aby uzyskać miejsce na ich blogu. Jeśli piszemy atrakcyjne treści, które przyciągają uwagę czytelników, to powinniśmy właśnie tam umieszczać linki do naszych tekstów. A jeżeli spodoba im się to, co mamy do przekazania, przełoży się to na zwiększenie liczby czytelników naszego bloga.

Porady

Każdy z nas jest zasypywany każdego dnia dziesiątkami e-maili z różnymi wskazówkami. Większość z nich od razu trafia do kosza i nie zostaje przeczytana. Można jednak wykazać się oryginalnością i stworzyć coś, co będzie interesujące i co inni zamieszczą na swoich blogach, dzięki czemu zdobędziemy zwrócimy na siebie uwagę.

Komentarze

Komentarze to łatwy sposób na wygenerowanie ruchu pochodzącego z innych blogów. Warto pozostawiać wpisy, które dotyczą tematu a także przydatne informacje, które być może nie były podane w głównym poście. Co ważne, pierwszy komentarz pod postem ma zawsze najwięcej odsłon. Przydatne jest także uruchomienie usługi FeedBurner Email , dzięki której możemy od razu dostawać powiadomienia, gdy tylko pojawia się jakaś nowa wiadomość.

Reklama kontekstowa

Jednym z systemów reklamy kontekstowej jest Google AdSense. Reklama wyświetlana jest na blogu w postaci boksu, w którym znajduje się zawartość tekstowa, obrazowa a czasami nawet wideo. Oprócz tego powinny znaleźć się tam linki „reklamy Google” oraz „zareklamuj się na stronie”. Jeśli mamy tylko ciekawy i oryginalny pomysł, to możemy zlecić wyświetlanie takiej reklamy na stronach innych blogerów.

Linki tekstowe i banery reklamowe

Można wyróżnić całą masę różnych sposobów reklamowania, takich jak bezpośrednie reklamy, banery czy linki tekstowe, a także reklamy linków tekstowych. Ciekawą propozycję przedstawiła ostatnio znana agencja TestLinkAds oferując 100$ zniżki na zakup linków tekstowych. Wielu webmasterów skorzystało z tej oferty i spróbowało testować przez miesiąc efekt posiadania takiej reklamy na około trzech dużych stronach internetowych.

Trackback

Jeśli komentujemy jakiś post pochodzący z innego bloga na swoim, to warto skorzystać z trackbacka. Jest to dobry sposób, aby poinformować autora tekstu oraz jego czytelników, że lubimy to, o czym pisze. Dodatkowo czytelnicy mogą także przeglądać trackbacki, co przynosi dodatkową dawkę ruchu na naszej stronie.

MyBlogLog

Używanie Mybloglog jest świetnym sposobem na zdobycie dodatkowej oglądalności na naszym blogu. Ta amerykańska strona umożliwia blogerom i czytelnikom blogów poznawanie się, wymienianie opinii oraz budowanie społeczności. Od 2007 roku funkcjonuje również polska wersja tego narzędzia, dostępna pod adresem -> http://pl.yahoo.com/?p=us

 

Pozostaje jeszcze tylko jedno wyzwanie do zrealizowania. Korzystając ze wszystkich  wskazówek, musimy przekształcić tych nowych czytelników w czytelników stałych.

Zatem, nie ma na co czekać. Trzeba działać!