Nowy model dla reklam video w Google AdWords

Podobnie jak w przypadku reklamy w wyszukiwarkach, gdzie płaci się za kliknięcia i ustawia budżet przy ofertach, Google stworzył nowy model reklamy video – TrueView. Aby pomóc firmom w zyskaniu rozgłosu poprzez reklamę video, Google AdWords zaproponował reklamodawcom i firmom płatność tylko w przypadku, kiedy użytkownik zdecyduje się zobaczyć całą reklamę. Google AdWords pozwala stworzyć i zarządzać kampaniami video przy użyciu tej samej platformy jak przy reklamach w wyszukiwarce (PPC) oraz display.

Zauważalne są pewne zmiany. Kiedy użytkownik wchodzi w video i reklama jest wyświetlana, to ma on 5 sekund, aby ją obejrzeć albo pominąć. Zgodnie z umową, Google będzie obciążał reklamodawcę opłatą tylko wtedy, gdy użytkownik zgodzi się na obejrzenie całej reklamy. Ta nowa opcja o nazwie TrueView jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla Google, reklamodawców i użytkowników, którzy nie muszą już oglądać niechcianych reklam.
Portal potrzebował miesięcy, aby wykonać wszystkie testy tego nowego systemu. Po raz pierwszy został uruchomiony w Kanadzie, USA i Wielkiej Brytanii, a w tej chwili jest już dostępny na całym świecie. Jednym z głównych powodów tej zmiany było założenie, że osoby zainteresowane reklamą są także ciekawe reklamowanego produktu. Dlatego też współczynniki konwersji powinny być lepsze niż w przypadku reklam tekstowych AdWords.

Na początku Google wdrożył TrueView na niektórych filmach umieszczonych na YouTubie. Będzie on nadal kontynuował umieszczanie reklam na wszystkich filmach tego kanału oraz na innych platformach. Aby wiedzieć, czy film posiada TrueView, wystarczy spojrzeć na górną część ramki. Jeśli pojawi się przezroczysty pasek z wynikiem 5 sekund, oznacza to, że film zawiera tą usługę.

FORMATY REKLAM VIDEO TYPU TrueView

Są to reklamy, które oferują użytkownikom możliwość wyboru wiadomość od reklamodawców, w zależności od tego, czy i kiedy chcą je zobaczyć.

  • Reklamy TrueView mogą być tworzone przez managera kampanii AdWords. Korzystają one z modelu Cost-Per-View (CPV) i mogą pojawić się na YouTubie i innych stronach wydawców sieci reklamowej Google.
  • Reklamy video TrueView należą do formatów, które dają użytkownikom wybór i kontrolę nad komunikatami od reklamodawców. Decydują jakie komunikaty chcą zobaczyć i kiedy chcą je zobaczyć. Każdy z formatów pojawia się w innym kontekście i użytkownicy mogą współdziałać z nimi w różny sposób.
  • Reklamy video TrueView oferują wysoką jakość konwersji i są bardzo skuteczne w kampaniach wizerunkowych.

 

Dzięki nowemu TrueView AdWords reklamodawcy mogą:

Znaleźć odpowiednich odbiorców

AdWords dla reklam video oferuje szeroki wachlarz opcji, które pozwalają dotrzeć do właściwej grupy docelowej. Możemy na przykład promować video ze słowami kluczowymi, które będzie wyświetlane w wynikach wyszukiwania na YouTubie albo wybrać wyświetlanie reklamy w treściach, które interesują naszych klientów (np: sport, muzyka). AdWords dla reklam video jest połączony z kontem na YouTubie, dzięki czemu łatwo można rozpocząć kampanię reklam video z naszych aktualnych filmów.

Mierzyć efektywność inwestycji (ROI)

Reklamy video na YouTubie powodują wzrost ruchu na naszej stronie internetowej o średnio 20% oraz 5% wzrost w wyszukiwaniach ofert podobnych do naszych. Dzięki AdWords dla video wiemy, jak użytkownicy angażują się w markę w trakcie i po obejrzeniu reklamy. Znamy także liczbę użytkowników, którzy widzieli cały film, odwiedzili naszą stronę, zapisali nasz kanał, aby obejrzeć inny film oraz subskrybowali nasz kanał po obejrzeniu reklamy.

Płacić jedynie za oglądanie połączone z działaniem

Posiadając video TrueView płacimy tylko wtedy, gdy użytkownicy zdecydują się zobaczyć reklamę. Opłata nie będzie pobierana, gdy pominą reklamę, którą widzieli lub która ich nie interesuje. Oznacza to, że budżet reklamy zależy od zainteresowania użytkowników naszym video. Poprzez reklamę można zaproponować klientom sprzedaż lub konkretną ofertę, udostępnić więcej informacji o działalności a także zwiększyć ruch na naszej stronie internetowej.

 

Jeżeli zależy nam na rozszerzeniu zasięgu naszej wiadomości, zyskaniu zainteresowania nowych odbiorców, zwiększeniu sprzedaży czy uzupełnieniu kampanii reklamowej czymś nowym, to TrueView jest ciekawym formatem reklamowym, z którego na pewno warto skorzystać!