Jak zwiększyć ruch na twojej stronie internetowej?

Maj 16, 2012 Marketing i Reklama

Podczas tworzenia stron internetowych, głównym ich celem jest wygenerowanie i utrzymanie na nich ruchu. Wszyscy webmasterzy chcą być atrakcyjni dla odbiorców i starają się przyciągnąć jak największą ich ilość na swoją witrynę. Ten krótki przewodnik powinien pomóc Ci w reklamie stron www, dzięki czemu będziesz mógł sprowadzać ważny dla twojej działalności ruch na zarządzaną witrynę.

  1. Pobierz Google Analytics i dokładnie, skrupulatnie przeanalizuj swoje wyniki. Nie chodzi wyłącznie o to, żebyś przejrzał wykresy i sprawdził, czy najważniejsze wskaźniki idą w górę lub w dół, ponieważ musisz spojrzeć w swoje statystyki w sposób bardziej szczegółowy, szczególnie jeżeli twoim założeniem jest zwiększenie istniejącego ruchu. Przyjrzyj się, jakie strony są wspólne dla użytkowników i które z nich strony są najbardziej popularne na twojej stronie. Następnie stwórz więcej stron takich jak one. Pamiętaj, aby wykorzystać także reklamy w Google, w znacznym stopniu wpłynąć one na uzyskane wyniki. Więcej szczegółów i praktycznych rozwiązań dotyczących reklamy w wyszukiwarkach znajdziesz na Afiliotece.pl!
  2. Prześlij swoją stronę do popularnych stron internetowych takich jak Reddit, która ma ponad 2 miliardy odsłon miesięcznie. Ludzie na Reddit będą zainteresowani twoim tematem tak długo,  jak będziesz działać zgodnie z regulaminem. Ta forma reklamy stron www powinna dostarczyć dużo cennego ruchu na twoją witrynę.
  3. Spraw, aby twoja strona wyglądała profesjonalnie. Nie kombinuj ze skomplikowanymi kodowaniami, nie pozwól na to, aby twoja strona miała amatorski wygląd. Ludzie po prostu lubią korzystać z profesjonalnych obiektów i usług, więc nawet jeśli nie wszystkim podoba się wygląd twojej strony, ale mimo tego ludzie myślą, że twoja strona jest profesjonalna to będą oni regularnie odwiedzali twoją stronę, a przede wszystkim czytać zamieszczane na niej treści. Zatem nie zmarnuj wszystkich starań włożonych w reklamy internetowe!
  4. Kieruj swoją stronę do konkretnej grupy wiekowej. Jeśli zaczynasz prowadzić stronę internetową jakiejś gry, to jaki będzie główny przedział wiekowy odbiorców? Jakim językiem będziesz się z nimi komunikować? Pamiętaj, że należy unikać skomplikowanego języka na stronie gier, ponieważ ich zadaniem jest zrelaksować ludzi, zatem pozostań także przy tej konwencji w rozmowie na ich temat. Jedynym wyjątkiem będzie tu zakładka „regulamin strony”, gdzie mogą zostać wykorzystane bardziej skomplikowane zwroty, co sprawia, że są one bardziej czytelne dla grupy docelowej.
  5. Kup przestrzeń reklamową na innych stronach internetowych. Istnieje wiele miejsc w Sieci, gdzie masz możliwość zakupu reklamy na nich, po prostu musisz o to zapytać. Upewnij się, że masz wystarczająco duży zapas pieniędzy, a następnie zapłacić za swoje reklamy strony www z góry, a oni umieszczą je na wybranym przez ciebie miejscu na tak długo, jak prosiłeś.
  6. Bądź oddany temu co robisz. Nie poddawaj się, jeśli nie uzyskasz od razu tak dużego ruchu, jak byś chciał. To wymaga trochę czasu, abyś zobaczył satysfakcjonującą cię ilość ruchu przychodzącego na twoją witrynę. Pamiętaj o wszystkich możliwościach płynących z wydania internetowego – reklam w wyszukiwarkach, reklam w Google, ponieważ to właśnie Google indeksuje strony, a Ty musisz osiągnąć dobry wynik „page rank” jeszcze zanim dotrze do ciebie oczekiwany ruch wysokiej jakości.
  7. Dodawaj treści. Nikt nie chce czytać strony o niedużej zawartości, zatem zachowaj stały rytm pisania nowych tekstów, a tym samym twoi odbiorcy będą mieli coraz więcej do czytania.
  8. Zachęcaj ludzi do komentowania postów. Umieść pod postami pole komentarza i zadawaj pytania użytkownikom w swoich postach, np.: „Uważam, że to jest świetny pomysł i chciałbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat”. Ludzie będą wtedy chętniej odpowiadać na pytania w sekcji komentarzy. Bądź gotowy i otwarty  na rozmowę z nimi, a możesz być pewien, że będą wracali.
  9. Dodaj opcję subskrypcji. Dzięki niej ludzie będą na bieżąco z każdą nową treścią zaraz po jej publikacji, wystarczy zapisanie się do Twojej witryny. Upewnij się, że funkcja subskrypcji jest widoczna, ale nie jest zbyt duża i nie narzuca się twoim odbiorcom pojawiając się na każdym kroku.
  10. Dodaj wtyczki do swoich kont na mediach społecznościowych. Twitter jest doskonałym sposobem na uzyskanie nowych ludzi na swojej witrynie. Pozostań aktywny na stronach social media, a ludzie będą cię widzieć na nich i dostrzegą także twoją witrynę, to chyba jedna z najlepszych form reklamy internetowej.

A wy macie już jakieś doświadczenia związane z prowadzeniem własnej strony? Macie jakieś dodatkowe wskazówki? Polecamy także dalszą lekturę Afilioteki, znajdziecie tu wszystko na temat reklam internetowych, reklam w wyszukiwarkach i wielu, wielu innych niezbędnych informacji związanych z prowadzeniem biznesu online!