Reklama w modelu efektywnościowym: Jak wartość wydajności branży może być przekazywana klientom?

Kwiecień 29, 2015 Marketing i Reklama

Performance MarketingInternet Advertising Bureau (IAB) opublikował w styczniu raport na temat wartości reklamy
w modelu efektywnościowym. Po raz pierwszy podkreślono, wcześniej ukrywaną, wartość wydajności opartej o kanał marketingowy.

Poniżej widnieją opinie ludzi z branży, którzy dyskutują na temat tego jak ta wartość może być przekazana klientom i ostatecznie zachęcić do zakupu.

Matt Swan, Client Strategist, Affiliate Window

Jako kanał włożyliśmy wiele pracy w wartość, którą dostarczamy poprzez marketing partnerski. Wciąż brak jednak ogólnego wglądu oferowanego przez poszczególne kanały cyfrowe i choć nie możemy mieć dostępu do szerszych danych, musimy działać jak kanał.

Wynieśliśmy istotne dane projektowe z liczbą klientów, zwracających uwagę pierwotną naturę różnych sektorów takich jak cashback czy kodowanie voucherów. Tylko dzięki robieniu więcej niż to, możemy zapewnić sobie dodatkowy udział w rynku. Dodatkowo raporty takie jak case study IAB/PWC dają nam doskonałą okazję do rozgłaszania informacji o ogólnym kanale. Zobowiązaliśmy się również do pokazywania sukcesów większej ilości klientów w 2013 poprzez White Papers i Case Studies.

Matt Brown, Sales Director, Affiliate Traction UK

W całej rozciągłości organy takie jak IAB i platformy mediowe takie jak Econsultancy świetnie sobie radzą w promowaniu sektora efektywności. Niektóre połączenia krzyżowe między innymi sektorami cyfrowymi mogłyby ogromnie pomóc w naszym pozycjonowaniu.

Razem z prasą branżową branża obejmuje teraz wydajność i jej miejsce w przestrzeni cyfrowej. Praca którą wykonujemy jako agencje jest równie cenna, ponieważ stale uzasadniamy sektor, zarówno poprzez studia przypadków i w ramach procesu sprzedaży.

Matthew Stannard, chief technology officer, 4Ps Marketing

W świecie marketingu ilość danych jaką firmy są w stanie zebrać i zmierzyć rośnie z dnia na dzień. Wizyty, odsłony, dane e-commerce, interakcje społeczne, wydarzenia i cele to wszystkie rzeczy znane użytkownikom Google Analytics. Oferuje on kilka bardzo zaawansowanych funkcji raportowania, ale to tylko ułamek tego co się dzieje. Udostępnia „mierzenie” i „raport”, ale nie „analizę” i „optymalizację”. To miejsce gdzie branża wydajności dodaje jej wartości.

Branża efektywności wspomaga ukazanie tego jakie kanały i kiedy są efektywne, pomaga w segmentowaniu i tworzeniu grup odbiorców i pokazuje jak różne kanały wpływają na sukces. Wartość może być pokazana poprzez poprawę współczynnika konwersji, pieniądze zaoszczędzone poprzez zatrzymanie nieefektywnych działań lub przez znalezienie nowych odbiorców do osiągnięcia.

Dorothea von Wichert-Nick, CEO, affilinet

Wierzę, że marketing wydajności naprawdę zaczyna mówić sam za siebie. W przeszłości skupiano się głównie na tworzeniu wolumenu: większa sprzedaż, więcej potencjalnych klientów, większy ruch… zamiast na tym, że firma i klienci skupiają się na generowaniu odpowiedniej sprzedaży i dostarczaniu trwałego wzrostu opartego na pierwotnych dochodach. W rezultacie marketing wydajności staje się coraz bardziej istotną częścią całego marketingu mix i zaczyna zdobywać coraz większe uznanie w biznesie. Właśnie tam branża musi skupić swoją uwagę.

Alex Cornford, director of sales and client development, Rakuten LinkShare

Według PWC i IAB w ubiegłym roku brytyjscy reklamodawcy wydali 800 mln funtów na marketing wydajności, ale wygenerowali 9 mld funtów w sprzedaży. Jak można bardziej wyraźnie zakomunikować wartość i ogromny zwrot z inwestycji jaką może wyprodukować kanał? Odbija się to echem w naszej własnej sieci, gdzie niektóre marki doświadczyły 35% wzrostu sprzedaży w Q4. Co więcej, jakość wydawców w kanale, rodzaje marek zaangażowanych w marketing wydajności i dostosowane kampanie, które można tworzyć oznaczają, że klienci mogą zobaczyć nieograniczony potencjał sprzedaży w Koszcie za Akcję (CPA). Marketing wydajności staje się coraz bardziej zróżnicowany, z witrynami bonów i bloggerów, mobilnymi aplikacjami i dynamicznymi reklamami.

Dan Cohen, regional director, Tradedoubler

Ostatnie badania IAB i PWC wykazały, że najlepiej strzeżony sekret marketingu – marketing wydajności – generuje 11 funtów zysku z każdego zainwestowanego 1 funta i przyczynia się do ogromnej 9 mld sprzedaży w samej tylko Wielkiej Brytanii. To dowodzi niezaprzeczalnego rozwoju tej wcześniej ukrywanej branży i pozwala partnerom na oszacowanie inwestycji. Interakcje z klientami poprzez warsztaty i spotkania podczas wydarzeń są kluczem do pomocy w zrozumieniu wartości i rozwoju internetowego marketingu wydajności. Sieci partnerskie muszą głośniej mówić o sukcesach osiąganych w imieniu swoich klientów i pracować nad edukowaniem reklamodawców na temat mocy marketingu wydajności.