Nowa polityka prywatności Google

Marzec 2, 2012 Newsroom

W dniu 1 marca 2012r. firma Google wprowadziła jednolitą politykę prywatności dla większości usług swojego koncernu.  Dotyczy to  60 z 70 usług Google, takich jak wyszukiwarka, poczta Gmail, YouTube, Tłumacz, Google+, Mapy czy  system Android.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie przez firmę Google możliwości połączenia wszystkich usług, z jakich korzysta dany użytkownik i utworzenia jednego profilu dla tych usług. Dotyczy to wyłącznie użytkowników, którzy korzystają z usług Google i logują się na swoje konto.

Takie połączenie wszystkich usług niewątpliwie pogłębi wiedzę koncernu Google na temat swoich użytkowników.

Dzięki temu, pojawią się zupełnie nowe możliwości do tworzenia nowych usług. Posiadając informacje o  kalendarzu, lokalizacji danego użytkownika oraz ruchu drogowym, Google może przypominać o terminach spotkań czy powiadamiać o prawdopodobnych spóźnieniach.

Będąc w posiadaniu wiedzy o użytkownikach, Google może również trafniej dopasowywać wyświetlane reklamy. Co dla koncernu oznacza jedynie większe dochody.

Dla niezdecydowanych użytkowników Google, którzy nie chcą zaakceptować nowych zmian, dobrą wiadomością jest to, że nie muszą tego robić. Mogą nadal korzystać z usług, pracując w trybie niezalogowanym. W przypadku poczty, konsekwencją nie zaakceptowania nowej polityki koncernu, będzie niestety konieczność usunięcia konta.