Jak zacząć zarabiać przez Internet?

Maj 22, 2012 Biznes w Sieci

Istnieje wiele sposobów na zarabianie w Internecie, ten artykuł powinien pomóc ci podjęciu decyzji, który z nich jest dla ciebie najodpowiedniejszy. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli poszukujesz szybkiego sposobu na zdobycie pieniędzy to żadna z tych metod nie będzie cię interesowała. Prowadzenie biznesu online wymaga cierpliwości i zaangażowania, nic nie dzieje się samo.

Poniżej znajdziesz różne sposoby można zarobić przez Internet.

1. Zostań Wydawcą i zarabiaj wyświetlając reklamy

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zarabianie w Internecie, daje on pewność i określa konkretne zobowiązania, a jednocześnie jest bardzo wygodny. Jako Wydawca polecasz swoją publiczność na różnych stronach internetowych partnerów, a gdy zostanie dokonana sprzedaż zarabiasz prowizję. W tej roli pełnisz funkcję pośrednika, więc nie masz bezpośrednio do czynienia z obsługą klienta, przyjmowaniem zamówień, itp. To firma partnerska zapewnia ci link służący do śledzenia swoich wyników, a także promocji ich produktów i usług, dzięki czemu na bieżąco masz dostęp do wygenerowanych efektów sprzedażowych. Możesz dołączyć praktycznie do wszystkich programów partnerskich, zazwyczaj poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, po czym firma lub sieć, akceptuje twoje członkowstwo i otrzymujesz indywidualny link, który możesz zamieścić na swojej stronie www lub prowadzonym blogu. Kluczem do rozpoczęcia zarabiania na www jest dobór promowanych produktów – muszą być one dostosowane do twojej grupy odbiorców, powinny odwoływać się do hobby, pasji, czy popularnego w grupie tematu. Następnie twoim zadaniem jest zbudowanie bogatego w informacje i wysokiej jakości tekstu na stronie lub blogu poświęconego promowanemu produktowi/usłudze. Przykładowo, załóżmy, że twoim hobby są ryby, więc tworzysz stronę związaną z wędkarstwem, zawierającą wszelkie wskazówki i techniki, dzięki którym inni mogą stać się świetnymi wędkarzami. Powinieneś także poczytać więcej na temat SEO (Search Engine Optimization), aby dowiedzieć się co zrobić, aby twoja strona zajmowała wysokie pozycje w przeglądarkach, takich jak Google, Yahoo, Bing itp. Możesz także rozpocząć zarabianie z Google. Potem możesz zacząć zarabiać łącząc różne programy partnerskie oferujące produkty związane z wędkowaniem. Umieszczając linki do tych produktów na swojej stronie, zaczniesz zarabiać prowizje, gdy odwiedzający zdecydują się na zakup produktów korzystając z zamieszczonych przez ciebie linków. Możesz również zarabiać przez Internet korzystając z programów takich jak Google AdSense i mieć innych Webmasterów reklamujących się na twojej stronie. Możliwości zarabiania z Google, a także zarabiania w Internecie są nieograniczone! Tysiące osób zarabiają na życie korzystając z marketingu afiliacyjnego.

2. Sprzedaż własnych produktów – zarabiaj w internecie bez pośredników

Często ludzie przekonani są, że o to właśnie chodzi w zarabianiu w Internecie. W rzeczywistości, wielu ludzi myśli, że to najlepszy sposób na uzyskanie stałego i długoterminowego dochodu. Owszem, może to być najbardziej dochodowe podejście, gdyż posiadanie własnego produktu oznacza, że mamy możliwość bezpośredniej kontroli zysków. Jednak nie może obejść się bez pewnych trudności związanych z tą metodą. Na przykład, fakt, że to ty jesteś odpowiedzialny za wszystko. Sprzedaż własnych produktów oznacza, że jesteś odpowiedzialny za obsługę klientów, zbieranie zamówień / płatności (także obsługę kart kredytowych), rozwój firm, wysyłkę produktów, itp. Dobrą wiadomością jest, że dzięki firmom takim jak PayPal obsługa płatności jest dużo łatwiejsza. Ponadto, zwykle dobrym pomysłem, aby ustalić jakąś chwytliwą nazwę firmy, choć nie jest to konieczne. Sprzedaż produktów może wymagać dużo pracy, szczególnie jeśli jesteś nowy w marketingu. Jednak, gdy twój biznes online zacznie się rozkręcać, możesz uzyskać stabilne i długoterminowe przychody, uzyskując pewne źródło zarabiania w Internecie.

3. Sprzedaż własnych produktów (E-Towary) – zarabiaj na wirtualnych towarach

E-towary (skrót od elektroniczne dobra) to cyfrowe produkty, który mogą być łatwo przesłane lub pobrane z Internetu. Nie trzeba się martwić o wyczerpanie zapasów, ponieważ format cyfrowy daje ci gwarancję nieograniczonego dostępu do swojego produktu! Wiele osób decyduje się na sprzedaż e-towarów, ponieważ zarządzanie nimi jest znacznie łatwiejsze. Tym sposobem pomijasz trudności związane z wysyłką produktów. Klienci mogą pobrać produkt natychmiast po zamówieniu lub może zostać on dostarczony do nich za pośrednictwem poczty elektronicznej. E-booki są najczęstszym typem cyfrowych dóbr sprzedawanych w Internecie. Zazwyczaj tworzone są za pomocą oprogramowania typu Adobe Professional (PDF), a następnie z łatwością zamieszczane w Sieci. W Internecie można znaleźć wiele poradników w jaki sposób stworzyć swój własny e-book, a także konkretne rady, jak samodzielnie je sprzedawać, dzięki czemu można dobrze zarządzać swoim czasem i ustalić konkretne cele. Kluczowy jest wybór właściwego tematu, więc jeśli myślisz, „Nie wiem wystarczająco dużo o niczym, aby napisać dobrą książkę” pomyśl jeszcze raz. Jesteśmy pewni, że zmienicie swój punkt widzenia i powstanie pełna masa świetnych pomysłów. Po stworzeniu dobrego e-booka czas na zarabianie w Internecie. W tym przypadku warto również nawiązać współpracę z sieciami afiliacyjnymi.

4. Zarabiaj wystawiając produkty na aukcji w serwisach typu Ebay, Allegro

Kto z nas nie posiada nadmiaru rzeczy, których chce się pozbyć? Wiele osób zarabia przez Internet poprzez wykorzystanie serwisów aukcyjnych typu Ebay czy Allegro, sprzedając rzeczy nawet nie wychodząc z domu. Dzięki tej metodzie, unikasz konieczności stworzenia własnej strony, ponieważ nie jest ona potrzebna. Wszystko, co musisz zrobić to zarejestrować się na Ebay, czy Allegro i zacząć korzystać z ich narzędzi. Jeśli masz pomysł na produkt, który możesz wykonać w domu lub masz dostęp do produktów, które możesz sprzedawać innym, albo zwyczajnie masz nadmiar rzeczy w domu jest to świetna metoda na uzyskanie dodatkowych pieniędzy i rozpoczęcie swojej przygody z zarabianiem na www. W tym przypadku, także odnaleźć możesz zestaw poradników w Sieci, jak skutecznie sprzedawać produkty w serwisach aukcyjnych.

5. Sprzedaż usług – zarabiaj na tym co potrafisz robić najlepiej

A może jesteś pisarzem? Programistą www? Konsultantem? Wykonujesz jakichkolwiek usługi? Jeśli tak, możesz sprzedawać je w Internecie! Istnieją serwisy w których możesz ogłosić swoje umiejętności, po czym zacznij zarabiać w Internecie robiąc to co lubisz najbardziej! Dla każdego znajdzie się miejsce. Na specjalistycznych portalach znajdą się ludzie, którzy będą chętni nawiązać z tobą współpracę, działając na zlecenie, a nawet zatrudniając cię na stałe.

6. Drop shipping – inny sposób na zarabianie w internecie

Mamy do czynienia z drop shippingiem kiedy sprzedawca nie przechowuje towarów w magazynie, lecz przekazuje zamówienia klientów oraz informacje o przesyłce bezpośrednio do hurtowników, którzy następnie wysyłają towar bezpośrednio do klienta. Przykładowo, załóżmy, że chcesz sprzedawać torebki pewnej firmy. Kupujesz produkt po cenie hurtowej, uzyskujesz pieniądze od swoich klientów, przekazujesz odpowiednią kwotę producentowi, który następnie wysyła torebki odpowiednim osobom. Warto poszukać w Internecie więcej szczegółów na temat drop shippingu, aby dowiedzieć się w jak zarobić przez Internet. Można przeprowadzić także badanie w Internecie, aby dowiedzieć się co ludzie kupują najczęściej i gdzie, aby wiedzieć w którym miejscu warto się pojawić.

Potrzebujesz więcej pomysłów?

To tylko mały zestaw różnych sposobów dotyczących zarabiania w Internecie. Można to zrobić na wiele więcej sposobów, przedstawione powyżej należą do jednych z najbardziej popularnych opcji.

A wy macie jakieś ciekawe pomysły na własny biznes online i ciekawe sposoby na zarabianie przez Internet? Chętnie poznamy Wasze opinie!