Jak zacząć zarabiać pieniądze w programach partnerskich?

Częstym problemem Wydawców jest prowadzenie swoich finansów. Po przeczytaniu kilku blogów swoich znajomych gdzie piszą o tym, jak świetny jest marketing afiliacyjny, popadają w euforię, a po tym uświadamiają sobie, że nie jest on dostępny za darmo. Niektórzy zainwestowali nawet pierwsze 100 dolarów w swoją kampanię, ale stracili ją w ciągu jednego czy dwóch dni wracając do punktu wyjścia. Zatem spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, ile pieniędzy powinieneś zaoszczędzić przed uruchomieniem pierwszej kampanii i w jaki sposób możesz te pieniądze zdobyć?

Ile potrzebujesz na początek?

Kampanie zwykle będą miały znacznie wyższy wskaźnik porażki niż sukcesu. Tak to działa niestety, to że twój znajomy prowadząc kampanię będzie zarabiał 500 dolarów dziennie, to ty promując ten sam produkt możesz tracić 500 dolarów każdego dnia. Od samego początku, powinieneś planować więcej niż jedną kampanię. Można powiedzieć, że 3-5 ofert jest idealnym punktem startowym. Niech jedna z kampanii według twoich przewidywań osiągnie dobre wyniki w uzyskanym ruchu w wyszukiwarkach. Wybierz kolejną, która będzie dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Przetestuj PPV (Pay per view) na kolejnej. Następna niech będzie związana z twoimi przewidywaniami w kwestii wysokich wyników sprzedażowych. Czas na kwestie finansowe. Rozsądne jest liczenie kosztu 200 dolarów na każdą z wybranych ofert (przeznaczone głównie na wygenerowanie ruchu, pozostałymi kwestiami możesz zająć się sam!). Tym sposobem będziesz mógł zebrać na tyle informacji, aby określić realny potencjał oferty. Pamiętaj, że inwestując 200 dolarów i z danej kampanii zarabiając 100 dolarów nie oznacza to, że jest ona bez przyszłości. Pracuj nad CTR reklam i optymalizacją stron docelowych i tym sposobem ta oferta z łatwością zacznie na siebie zarabiać. Na tym etapie wiemy już, że potrzebujemy do 600 do 1000 dolarów minimalnie, aby móc uruchomić solidne testowanie ofert, zatem czas na znalezienie źródła pieniędzy, które je sfinansuje.

Uwaga: większość z tych działań wymaga od ciebie nauczenia się nowych umiejętności. Zarabianie pieniędzy online, nie zawsze jest proste i zajmuje masę czasu (szczególnie początkującym), więc bądź gotowy do ciężkiej pracy i nauki obsługi programów typu Photoshop.

METODA 1: PROJEKTOWANIE STRON

Projektowanie stron internetowych jest świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy, ale także wymaga posiadania największej ilości umiejętności ze wszystkich „darmowych” metod uzbierania funduszy na swoje kampanie. Musisz być kreatywny, aby tworzyć unikatowe strony dla klientów. Jednym ze sposóbów zarabiania jako projektant stron jest ich wykonawstwo dla innych Wydawców. Nie trudno znaleźć kiepsko wyglądające strony, które można kupić za 40-50 dolarów lub w wydaniu paczki podobnie wyglądających witryn za 100 dolarów. Naucz się w jaki sposób robić strony, które przebiją te dostępne aktualnie i sprzedawaj je za stałą kwotę, a zarobisz na swój własny biznes afiliacyjny w ciągu miesiąca. Jeśli będziesz wystarczająco dobry, możesz zacząć projektować oprócz prostych wydań stron docelowych, także pełnowymiarowe witryny dla ludzi. Tym sposobem możesz zarobić pięciokrotnie więcej niż potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę z marketingiem afiliacyjnym. Istnieje wielu Wydawców korzystających z takich usług, płacąc około 80 dolarów za godzinę ich pracy, ale tylko w przypadku kiedy ich praca jest tego warta. Innym jeszcze sposobem, jest projektowanie skórek dla WordPress’a i sprzedawanie ich na stronach jak np. robi to ThemeForest.net.

Jedną z najwygodniejszych metod jest znalezienie lokalnych biznesów, które mają fatalne strony firmowe. Łatwo to sprawdzić, dajemy ci gwarancję, że w ciągu 30 minut znajdziesz ich około 10-15. Niekiedy możemy znaleźć na nich nawet rozwiązania z lat 90’, to zaskakujące jak firmy potrafią być zacofane w kwestii budowy swoich stron docelowych. Nawiąż kontakt z tymi firmami i przedstaw im swoją ofertę jako projektanta stron internetowych z uwzględnieniem stworzenia systemu zarządzania treścią co pozwoli im na łatwe wprowadzanie zmian, a także wspomnij o darmowych działaniach SEO, aby zwiększyć ranking ich stron. A co zrobisz w rzeczywistości? Wybierz jeden z lepszych tematów WordPress’a np. z ThemeForest, dostosuj ją do reklamy danego biznesu (logo/zawartość strony), a na koniec dodaj kilka pluginów SEO. W większości przypadków klienci będą zachwyceni wyglądem strony i zapłacą za jej wykonanie co najmniej 300-500 dolarów.

METODA 2: PROGRAMOWANIE

Nauka kodowania może zająć ci więcej czasu, ale nie wymaga tylu umiejętności co design. Jeśli planujesz rozwijać swoją przyszłość w marketingu afiliacyjnym programowanie i projektowanie to dwie umiejętności, które warto opanować.

Zarówno firmy jaki i osoby prywatne potrzebują programistów bez przerwy, aby naprawić pojawiające się błędy na stronach. Naucz się czego potrzeba i zacznij zarabiać pieniądze!

METODA 3: SEO

Search Engine Optimization jest sposobem na prowadzenie darmowo swoich kampanii partnerskich. Zamiast płacić za szybki i gwarantowany ruch na stronie, możesz odpowiednio wypozycjonować swoją stronę i uzyskiwać kliknięcia za darmo. SEO generalnie także wymaga sporo do nauki, a ruch na twojej stronie wzrasta stopniowo, ale jest darmowy. Możesz stworzyć regularne strony docelowe Wydawcy, które będą poprawiać twój ranking lub zacznij tworzyć autoblogi wypuszczając setki bezwartościowych blogów, dzięki którym uzyskasz 1 dolara dziennie z Adsense. Warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi, tym bardziej, że istnieje masa informacji w Google czekających na odkrycie.

METODA 4: FIVERR WHORING

Jeżeli jesteś naprawdę zdesperowany i chcesz jak najszybciej zarobić to 1000 dolarów w krótkim czasie, stwórz konto na Fiverr i zacznij pisać o rzeczach za które uzyskasz 5 dolarów za każdą wiadomość. Dobrze potraktować tą stronę z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ początkowo wygląda to jak niewolnicza praca za grosze. Niektórzy użytkownicy będą mieli 50 wykonywanych prac na swoim koncie, możesz mieć pewność, że oni na tym realnie zarabiają. Najlepiej sprawdź ją sam, przejrzyj aktywności, którymi zajmują się inni za 5 dolarów i zobaczy ile zamówień znajduje się w ich kolejce do wykonania. Jeśli dużo się dzieje, powinieneś bez problemu zarobić 1000 dolarów, powoli, ale pewnie.

METODA 5: BLOGOWANIE

Blogowanie jest świetną darmową metodą na zarabianie pieniędzy. Jak w przypadku wszystkich pozostałych sposobów, potrzebujesz trochę czasu zanim zobaczysz zyski na swoim koncie. Jeśli szukasz sposobu na szybkie zarabianie pieniędzy wymaga to trochę cierpliwości, ponieważ to zapewni ci marketing afiliacyjny, a na to jeszcze cię nie stać. Blog dotyczący twojej pasji, w dowolnym temacie (o ile nie są to antyczne krzesła, chociaż może i ten temat wzbudzi zainteresowanie?). Jakikolwiek temat wybierzesz, musisz zaangażować się we wszystkie media społecznościowe na których  znajdują się osoby nim zainteresowane. Zarejestruj się na forach i zacznij się na nich udzielać. Wykorzystaj Twittera i nawiązuj kontakt z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Kiedy będziesz miał kilkuset stałych czytelników nadejdzie czas na zainwestowanie w reklamę i zamieszczanie linków afiliacyjnych w swoich postach/recenzjach.

METODA 6: PISZ ARTYKUŁY

Zawsze znajdzie się grupa ludzi poszukujących kogoś kto będzie pisał artykuły przeznaczone dla działań SEO na ich stronach. Przez cały czas możemy znaleźć oferty pisania artykułów w oddzielnych zakładach na forach. Dzięki Google łatwo zebrać informacje o temacie artykułu, na który otrzymamy zlecenie. Większość osób poszukujących „pisarzy” nie interesuje poziom wiedzy w danej tematyce, zwyczajnie potrzebują ludzi, dzięki którym podniosą swoje rankingi.

METODA 7: CRAIGSLIST/EBAY FIPPING

Tutaj mamy prostą taktykę: Znajdź wybrany produkt np. markowy rower za 75 dolarów na Amazonie, eBay’u lub innym podobnym portalu i wystaw go na innej aukcji na konkurencyjnej stronie za 100 dolarów. Kiedy uda ci się go sprzedać, kup go od docelowego dostawcy za 75 dolarów i zmień adres wysyłki na swojego kupca.

Trudno powiedzieć, na ile skutecznie ta metoda wciąż funkcjonuje, ale zawsze można spróbować!

METODA 8: STWÓRZ STRONY TYPU „TURNKEY”

Wejdź na stronę Flippa i poszukaj hasła „Turnkey”. Zobaczysz zestaw kiepsko wyglądających stron, które ludzie sprzedają za 100-1000 dolarów. Wierz lub nie, ale ludzie je kupują.

Ludzie wybierają motyw WordPress’a i podłączają kanał RSS do programu partnerskiego Amazona, dzięki czemu na stronie automatycznie zamieszczane zostają różne produkty na sprzedaż. Strony te są dość bezużyteczne, ale wielu ludzi myśli na zasadzie „to jest automatyczne, więc automatycznie będę zarabiać pieniądze!” więc rzadko kiedy zastanowią się dobrze zanim wyciągną swoją kartę płatniczą. Inni jeszcze piszą eBooki, tworzą dla nich oddzielne strony, gdzie można je zakupić jako produkt „Turnkey” danej Sieci Afiliacyjnej.

METODA 9: STWÓRZ STRONĘ INTERNETOWĄ

Pamiętaj, że strony typu Facebook, powstały w pokoju w akademiku i w zasadzie za darmo. Stwórz swój własny pomysł, zapłać za domenę, zabierz się za projektowanie podstawowego designu strony i zaprogramuj ją samodzielnie, a na końcu zajmij się promocją swojej idei gdziekolwiek tylko możesz.

METODA 10: KARTA KREDYTOWA?

Karta kredytowa jest prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem pozbycia się problemów finansowych, ale równocześnie może okazać się zabójcza. Musisz mieć pewność, że będziesz w stanie w jakiś sposób spłacić to 1000 dolarów, jeśli je w najgorszym wypadku stracisz. Jeśli do tego dojdzie, znajdź jakąś pracę dorywczą i zacznij działać.

Tak naprawdę nie zagłębiliśmy się tutaj w żadną z metod, ale naszym celem było przedstawienie możliwości i różnych pomysłów w jaki sposób możemy zdobyć pieniądze, bez ich wydawania z własnych oszczędności. Istnieje jeszcze masa sposobów na uzyskanie gotówki, jednak sądzimy, że przedstawiona powyżej lista, powinna stanowić dobry początek przygody z własnym biznesem online.