Jak zacząć zarabiać z programów partnerskich w internecie?

Często czytając artykuły dotyczące Marketingu Afiliacyjnego autorzy zapominają o tych, którzy dopiero chcą zacząć i znają jedynie podstawy. Zanim zagłębimy się w szczegóły warto przedstawić Marketing Afiliacyjny w szerszej perspektywie. Często pada pytanie „W jaki sposób mogę zacząć działać w Marketingu Afiliacyjnym?” Niestety nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. To wymaga ciężkiej pracy, cierpliwości i długiej nauki na własnych błędach. Ten artykuł poświęcony jest dla osób które chcą zacząć, ale nie wiedzą od czego.

Pomyśl o Marketingu Afiliacyjnym jako sposobie na zaoszczędzenie pieniędzy. Zacząć jest najtrudniej, ale z upływem czasu wszystko staje się prostsze. Po zgromadzeniu większej kwoty łatwiej jest inwestować i zarabiać więcej. Wtedy twoje oszczędności zaczynają się pomnażać w dużo szybszym tempie, niż twój pierwszy wkład finansowy. Marketing Afiliacyjny działa w bardzo podobny sposób, jednak największą przeszkodą jest konkurencja, ale kiedy ją poznasz i zaczniesz uczyć się także od niej, będziesz już w połowie drogi do sukcesu.

Niektórzy myślą o rozpoczęciu działalności w Marketingu Afiliacyjnym przez kilka lat, jedynie przymierzając się do startu, czasami chcąc na jego rzecz zrezygnować z innych wykonywanych zawodów. Nie warto czekać, jeśli masz pomysł, przejdź do jego realizacji! Nie musisz rezygnować ze swojej pracy, potraktuj tą przygodę jako dodatkowe źródło dochodów. Można zacząć rozwijać swoje pomysły popołudniami, po pracy czy w weekendy, nie musisz spędzać 16 godzin dziennie nad swoimi kampaniami, tym bardziej, że nie od razu zaczniesz osiągać świetne wyniki, a to może być frustrujące.

Istnieje w tej branży wiele osób zarabiających czterocyfrowe kwoty miesięcznie poświęcając na swój biznes zaledwie 4 godziny 2-3 razy w tygodniu. Czy tak nie jest znacznie łatwiej?

Więc co należy zrobić aby dotrzeć z punktu A do punktu B? Punktem A jest początek, gdzie zaczynamy od zera. Punktem B może być wszystko, twoje własne założenie zarobków XXXX złotych miesięcznie, czy nawet takiej kwoty, która pozwoli ci na rezygnację ze swojej stałej pracy.

Punkt A – Początek

1. Nie masz żadnej strony internetowej

2. Masz kilka pomysłów

3. Nie masz wiedzy

4. Nie masz usług hostingowych

5. Nie masz znajomych w branży

6. Nie masz kapitału

7. Masz ograniczoną ilość czasu

8. Niewielkie doświadczenie w dziedzinach SEO/SEM

Punkt B – Strefa sukcesu

1. Masz między 1 a X stron internetowych

2. Mnóstwo projektów w trakcie realizacji

3. Masz wiedzę o tym jak funkcjonuje Marketing Afiliacyjny

4. Masz przyzwoity hosting lub przynajmniej własny serwer

5. Masz znajomych w branży, których możesz prosić o przysługi (programiści, blogerzy, itd.)

6. Masz kapitał, który możesz zainwestować w PPC, linki i już istniejące strony

7. Masz pieniądze, które przeznaczasz na outsourcing poświęcając więcej czasu na rzeczy istotne

8. Prawdopodobnie będziesz posiadać już biegłą wiedzę w tematyce PPC i SEO

 

Kiedy przedstawiliśmy Marketing Afiliacyjny w przyszłościowej perspektywie, widzisz że nie jest to wiedza, którą posiądziesz w jedną noc czytając kilka poradników, jak zacząć swój biznes online zarabiając krocie, gdzie wszystko brzmi tak prosto. Marketing Afiliacyjny to coś więcej niż stworzenie kilku stron internetowych i czekanie, aż ludzie zaczną coś kupować, tutaj chodzi przede wszystkim o:

1. Myślenie nieszablonowe

2. Tworzenie czegoś unikalnego, a nie kopiowanie innych

3. Budowanie stron, które TRWAJĄ, a nie POJAWIAJĄ się

4. Nie poddawanie się, dopóki nie odniesiesz sukcesu.

 

Marketing Afiliacyjny jest modelem biznesowym, więc zacznij go tak traktować.

Zacznij od czegoś małego. Potem zacznij budować i buduj dalej, wkrótce sprawy przybiorą postać kuli śniegowej napędzającej się samodzielnie. Bardzo często ludzie zaczynają od stron internetowych pod tytułem „jak możesz zacząć zarabiać online”, kilka lat temu można było dzięki temu osiągnąć dobre wyniki, jednak dzisiaj na rynku istnieje już wiele podobnych stron, więc warto skupić się na niszach. Nie bój się wyjść do mainstreamu ze swoimi pomysłami. Nie obawiaj się próbować wszystkich możliwych nisz, bo jeśli nie spróbujesz sam to w jaki sposób poznasz ich potencjał? Weźmy jako przykład rynek sex zabawek, wiele osób zarabia duże kwoty dzięki promocji online produktów wśród grupy docelowej. Ta branża jest wielka, naprawdę wielka i wciąż niewykorzystana w niektórych rynkach.

Tak więc co należy zrobić, aby zarabiający blog napędził mechanizm Marketingu Afiliacyjnego:

1. Subskrybuj ważne strony, aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami z branży

2. Kiedy pojawi się w twojej głowie pomysł, zapisz go na kartce. Zamiast działać od razu, sprawdź swoją konkurencję

3. Dołącz do Sieci Afiliacyjnej i opanuj jej funkcjonalność zanim zaangażujesz się w kolejną. Lepiej poznać dobrze jedno narzędzie i zacząć dzięki niemu skutecznie zarabiać, niż od razu być członkiem kilku małych Sieci. Kiedy opanujesz jedną wystarczająco dobrze, dopiero poszukuj kolejnych

4. Spróbuj stworzyć stronę, która dostarcza wartości, tutaj dobrym przykładem są porównywarki cenowe

5. Ukryj swoje linki afiliacyjne w wyszukiwarkach internetowych

6. Sprawdzaj fora poświęcone Marketingowi Afiliacyjnemu i wyciągaj z nich najważniejsze informacje nie tracąc czasu

7. Zbuduj linki do swoich stron będące pod kontrolą

Posiadając solidne podstawy zapewniasz sobie stały dochód, który możesz inwestować dalej w PPC, typowo wskaźnik ROI wynosi około 200% jednak kiedy będziesz miał szczęście w doborze ofert możesz osiągnąć nawet 1000% zwrot z inwestycji.

Zatem nic innego nie pozostaje jak zabrać się do pracy, powodzenia!