Marketing Afiliacyjny jako źródło pasywnego dochodu

Tytuł artykułu mówi całą prawdę o głównej korzyści płynącej z Marketingu Afiliacyjnego i jest podstawowym powodem dla którego warto w nim uczestniczyć. Nie chodzi o to, aby zrezygnować ze swojej pracy, ale rozpocząć dodatkową działalność, która dostarczy kolejnego pasywnego dochodu, dzięki czemu możemy funkcjonować w różnych okolicznościach i wykorzystywać możliwości jakie przed nami stoją.

W Marketingu Afiliacyjnym wielu Marketerów decyduje się na odejście ze swojej pracy, kiedy są jeszcze na początkującym etapie uczestnictwa w Sieciach zarabiając 150/200 dolarów dziennie. Można znaleźć ich wypowiedzi na forach, ale nie każdemu udało się odnieść pełen sukces i możemy przeczytać także straszne historie jak przykładowo z Adsense i Inteligentną Wyceną Google. Znaleźliśmy jednego mężczyznę, który z łatwością zarabiał 1000 dolarów dziennie konsekwentnie przez pół roku za pomocą Adsense. Wszystko wyglądało świetnie, interes rozkwitał, jednak kiedy Google wprowadziło swój algorytm Inteligentnej Wyceny, jego przychody spadały w ogromnym tempie. Dzisiaj w tym systemie zarabia niewiele ponad 100 dolarów dziennie i nie prowadzi już interesów skupionych w obrębie jednej dziedziny, korzysta z dużo bardziej zróżnicowanych narzędzi będąc członkiem kilku Sieci Afiliacyjnych.

Jak widać skupienie się wyłącznie na takiej formie dochodów, może być ryzykowne, zatem dobrze mieć zabezpieczenie w postaci stałej pracy, a możliwości związane z biznesem online traktować jako dodatkową formę rozwoju i zarobków. Często zdarza się, że w tej dziedzinie lepiej pracuje się wieczorami, po pracy, kiedy mamy do tego luźniejszy stosunek, niż w przypadku całodniowego siedzenia przy komputerze i sprawdzania swoich statystyk zastanawiając się ile uda się zarobić danego dnia.  Jeśli interesujesz się dziedzinami SEO i pochodnymi i wiążesz z nimi swoją karierę zawodową tym większe możliwości przed tobą. Pracując w tej dziedzinie i jednocześnie rozwijając swój biznes online jesteś w stanie połączyć możliwości jakie dają ci obie strony. To szansa nieustającej nauki i równomiernego rozwoju obu prowadzonych projektów.

Odpowiedz sobie na pytanie: Jeśli zrezygnuję ze wszystkiego na rzecz Marketingu Afiliacyjnego i nagle moje dochody spadną znacząco, dokąd mnie to zaprowadzi?

Skuteczny Marketer nauczy się rozwoju wraz z duchem czasu, ale nie każdemu przyjdzie to z łatwością. Dlatego właśnie Marketing Afiliacyjny jest doskonałym uzupełnieniem codziennych źródeł dochodu, pozwalającym na odłożenie dodatkowych pieniędzy, zwiększenie budżetu, a także dającym możliwość mądrego inwestowania. Dodatkowe pieniądze można trzymać na kontach oszczędnościowych, a także w akcjach, czy nieruchomościach.  Przykładowo w Australii mając dodatkowe pieniądze w granicach 50 000 dolarów składając je na konto oszczędnościowe miesięcznie jego właściciel otrzymuje 300 dolarów przyrostu wartości od wkładu. Sytuacja taka pokazuje w jaki sposób możemy wykorzystywać różne narzędzia, będące kolejnymi pewnymi źródłami dochodów.

Więc kiedy następnym razem mając spory zapas finansowy pomyślisz o rezygnacji ze swojej pracy, pozostawiając dotychczasowego szefa, cofnij się o krok i przede wszystkim zastanów się, czy rzeczywiście pracujesz w odpowiedniej branży i firmie. Po drugie, daj sobie chwilę czasu, aby obliczyć jak pewne są Programy Partnerskie, których członkiem jesteś. Jeśli większość twoich przychodów pochodzi z jednej Sieci zastanów się, co się stanie jeśli w niedługim czasie je stracisz? Czy będziesz wciąż w stanie zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby przetrwać?