Nie Masz Własnego Produktu? Marketing Afiliacyjny Jest Rozwiązaniem!

Luty 13, 2013 Marketing Afiliacyjny

chmura słów marketing afiliacyjnyNie masz produktu? Doskonałym modelem biznesowym dla marketingu internetowego jest marketing afiliacyjny.

Podczas przeglądania stron internetowych na odwiedzonych stronach można znaleźć wiele różnych reklam internetowych. W większości przypadków, nawet gdy nic nie kupisz właściciel zarabia pieniądze. Musisz tylko kliknąć na reklamę online. Za tym wszystkim stoją ludzie nazywani marketerami afiliacyjnymi. Wielu z nich, korzystając z marketingu afiliacyjnego, potrafi dzięki 5-6 działaniom uzyskać dochód równy miesięcznym zarobkom za pełnoetatową pracę. To dość zdumiewające, że możesz zarobić takie pieniądze za sprzedaż produktu należącego do kogoś innego, ale tak właśnie jest w przypadku marketingowego programu afiliacyjnego.

 

Nawet bez własnego produktu możesz zarobić kilka tysięcy miesięcznie

W dodatku nie musisz martwić się o sprawy logistyczne takie jak dystrybucja, zwroty i administracja. Twoim jedynym zadaniem jest przyciągnięcie osób z twojej niszy na własną stronę i zachęcić ich do klikania w twój link partnerski. Musisz szukać produktów należących do kogoś innego i je reklamować. Jeśli sprzedaż odbędzie się poprzez twój link, ty zarabiasz pieniądze. Twoje zarobki zależą od wysokości prowizji. Zazwyczaj waha się ona od 10% do 75%. Najczęściej prowizja wynosi 50%. W takim przypadku, gdy produkt sprzedawany jest za 70 dolarów, a kliknięcie w twój link doprowadzi do sprzedaży, zarobisz 35 dolarów. Pamiętaj jednak, by każdą wysokość prowizji dobrze rozważyć. Jeśli jest ona zbyt niska, a korzystasz z płatnych reklam, które powinny służyć do promocji, wszystko może okazać się stratą czasu.
Marketing afiliacyjny jest bardzo atrakcyjnym modelem biznesowym, ponieważ możesz łatwo zacząć, od razu zarabiając pieniądze. Nie musisz tworzyć list sprzedażowych, ani rozwijać produktów. Nie musisz się martwić niczym co zazwyczaj wiąże się z kupującymi. Po prostu poszukaj programów partnerskich, do których chcesz dołączyć, aby uzyskać swoje własne linki partnerskie, które rozpoznają ciebie jako sprzedawcę. To da ci pewność, że otrzymasz pieniądze za sprzedaż.
Wybierając marketing afiliacyjny jako formę zarobku trzeba pamiętać, by rozważyć wszystkie możliwości. Możesz ustawić sprzedaż produktu, a nie zarobić ani grosza. Twój sukces zależy od programu afiliacyjnego do którego wstąpisz i rodzaju promocji, którą dla siebie wybierzesz. Pamiętaj, że wszystko zależy od tego czy ludzie trafią na twoją stronę internetową lub twoją reklamę i klikną w link. Jeśli nie potrafisz przyciągnąć ludzi, którzy są targetem, poniesiesz porażkę.
Właściciele produktów chcą by ich partnerzy odnieśli sukces, dlatego zazwyczaj zapewniają narzędzia marketingowe, które mają zostać użyte do promocji. Mogą to być przyciągające wzrok banery na stronie internetowej albo reklamy internetowe. Należy jednak pamiętać, że przyniosą one skutek dopiero gdy będą wdrożone.

zarabianie pieniędzy marketing afiliacyjnyIstnieje wiele programów afiliacyjnych i każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Niektóre programy są lepsze od innych, lecz czasem potrzeba wielu poszukiwań, czasu i pieniędzy, by znaleźć te, które będą dla ciebie najkorzystniejsze.